Vítejte na novém webu Českého statistického úřadu! Děkujeme vám za zpětnou vazbu.

Přejít k obsahu

Jak vyplnit výkazy

Pro vyplnění a odevzdání statistických výkazů můžete zvolit jeden z následujících způsobů:
 

1)  Vyplnění výkazu prostřednictvím on-line aplikace DANTE WEB.

Odkaz na aplikaci je https://danteweb.czso.cz. Po přihlášení do aplikace „DANTE WEB“ klikněte na odkaz „Výkazy“, který je umístěn vpravo na stránce. Poté se Vám zobrazí přehled Vašich výkazů podle značky výkazu (první sloupec) a období (druhý sloupec). Elektronický formulář zobrazíte kliknutím na příslušnou značku výkazu a období.

Po otevření výkazu vyplňte Vaše konkrétní data za sledované období. Poté výkaz uložte „Uložit výkaz“. POZOR: touto volbou data pouze zafixujete/uložíte do aplikace, ale ještě neodesíláte.

Při ukládání výkazu zároveň proběhnou závěrečné kontrolní mechanismy, tedy automatická „Kontrola výkazu“. Zbývá Vám poslední úkon, a to „Odeslání výkazu“. Teprve touto volbou odešlete vyplněný výkaz (za vybrané období) k dalšímu zpracování do Českého statistického úřadu.

Aplikaci DANTE WEB považujeme za nejvhodnější nástroj pro vyplnění výkazů, neboť obsahuje kontroly pro ověření správnosti vyplnění či umožňuje přidělit oprávnění jinému uživateli, např. subjektu, který pro Vás zpracovává účetnictví. Bezprostředně po Vašem uložení a odeslání výkazu v DANTE WEB je vyplněný výkaz zpřístupněn našim pracovníkům.
 

2)  Vyplnění interaktivního PDF formuláře, který Vám byl zaslán do datové schránky.

Pokud datovou schránku nemáte, lze interaktivní PDF formulář výkazu stáhnout po zadání Vašeho IČO v aplikaci „Výkazy podle IČO“ na adrese https://csu.gov.cz/vykazypodleico. Údaje lze vyplnit přímo do tohoto formuláře a odeslat na e-mailovou adresu ČSÚ, která je uvedena na titulním listě formuláře. Tato forma je elektronickou náhradou papírového tiskopisu a obsahuje jen velmi omezený počet kontrol vyplněných dat. V případě následně zjištěných nesrovnalostí po zpracování dat na ČSÚ Vás může kontaktovat náš pracovník se žádostí o vysvětlení, případně o opravu.

3)  Zaslání vyplněného papírového tiskopisu poštou na adresu uvedenou na titulní straně tiskopisu.

 

Případné další dotazy Vám rádi zodpovíme prostřednictvím kontaktní osoby, která je v aplikaci DANTE WEB uvedena přímo u výkazu na liště pod odkazem „Kontakt“. V případě interaktivního PDF formuláře nebo papírového tiskopisu je kontaktní osoba (zpracovatel) uvedena na titulním listě formuláře.