Vítejte na novém webu Českého statistického úřadu! Děkujeme vám za zpětnou vazbu.

Přejít k obsahu

Přehled ocenění ČSÚ v roce 2007

Podle výsledků průzkumu společnosti Westminster je Český statistický úřad nejlépe komunikující státní institucí s veřejností a médii. Dotyčná společnost to konstatovala na základě celorepublikového průzkumu úrovně komunikace úřadů státní správy a samosprávy s občany a se sdělovacími prostředky.

V tomto poprvé konaném průzkumu oslovila společnost celkem 365 úřadů a institucí, přičemž zkoumala stav a charakter standardů komunikace. Šetření s názvem European Monitor of Government Communications (EMGC) je součástí širšího evropského výzkumného projektu a mělo by mít dlouhodobý charakter. Společnost předpokládá, že ho bude konat každoročně a zveřejňovat pravidelně jeho výsledky.

Cílem šetření bylo mj. zjistit priority úřadů v komunikaci s veřejností, zda má úřad stanovenou strategii komunikace včetně jednotné grafické formy vyjádření, či jak komunikuje s médii. Otázky se dále týkaly prezentace instituce navenek, vnitřní komunikace v úřadě atd.

Kromě statistického úřadu bylo v dalších kategoriích nejlépe vyhodnoceno ministerstvo práce a sociálních věcí, nejlépe komunikujícím krajským úřadem byl zlínský úřad, z magistrátů to bylo Brno a z městských úřadů město Vsetín.

Ocenění převzal 28.března 2007 předseda úřadu Jan Fischer na tiskové konferenci v Praze při zveřejnění výsledků průzkumu.

Český statistický úřad byl za systematické a pravidelné ověřování kvality svých produktů a služeb oceněn v rámci Národní ceny České republiky za jakost 2007. Zástupci Českého statistického úřadu převzali toto ocenění 12. listopadu 2007 na slavnostním večeru ve Španělském sále Pražského hradu.

V rámci Veřejného sektoru – Veřejné správy obdržel Český statistický úřad spolu s Městským úřadem Šumperk a Městským úřadem Jablunkov „Ocenění zapojení organizace“.

Z dalších odměněných v rámci Veřejné správy dostaly „Ocenění zlepšení výkonnosti organizace“ Krajský úřad Hradec Králové, Policie ČR, Správa Středočeského kraje a Úřad městské části Praha 10.

Vítězem Národní ceny ČR za jakost se ve Veřejném sektoru stala v roce 2007 Fakulta strojní Vysoké školy bánské -Technické univerzity Ostrava.

Předání cen se konalo u příležitosti Evropského týdne kvality jako součást Národní politiky podpory jakosti.


***


Českému statistickému úřadu byla Ministerstvem vnitra ČR udělena cena – Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby – za rok 2007.

Představitelé Českého statistického úřadu – předseda úřadu Jan Fischer a 1. místopředseda úřadu Jiří Křovák převzali toto ocenění 23.ledna 2008 na slavnostním večeru konaném v Karlových Varech, v rámci 4. Národní konference kvality ve veřejné správě.